GrobyWarszawa.pl – Sprzątanie grobów Warszawa i okolice

Opieka nad grobami na Starych Powązkach w Warszawie

Cmentarz Powązkowski, zwany często po prostu Powązkami to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce. Stare Powązki znajdziemy na warszawskiej Woli przy ulicy Powązkowskiej 1. Opiekę nad obiektem świadczy Kuria Metropolitarnej Warszawskiej, która przyjęła również rolę zarządu.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem grobów na terenie Warszawy i okolic. Wykonujemy czyszczenie grobów, dekorację nagrobków, porządkowanie po pogrzebie oraz prace ogrodnicze. Usługi sprzątania grobów świadczymy na wszystkich cmentarzach w Warszawie. Opieka obejmuje również Cmentarz Stare Powązki oraz Powązki Wojskowe.

Cmentarz Stare Powązki - powstanie

Cmentarz Powązkowski został założony w 1790 roku, ale zaczął działać dopiero dwa lata później kiedy poświęcono go w obecności samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obiekt został zaprojektowany przez nadwornego królewskiego architekta Dominika Merliniego. Prestiż Powązek od samego początku przyciągał najważniejsze i zamożniejsze rodziny w mieście i kraju. Ilość tych pierwszych sprawiła, że w czasie międzywojnia wydzielono Aleję Zasłużonych. Znajdziemy ją na tyłach budynku katakumb.

Miano pierwszej osoby pochowanej w Alei nosi pisarz i laureat Nagrody Nobla, Władysław Reymont. Teraz znajdziemy tam pomniki pamięci ponad 100 osób. W tym również te symboliczne – jak Stefana Starzyńskiego, byłego Prezydenta m.st. Warszawa, zabitego przez żołnierzy niemieckich w pierwszych miesiącach okupacji. Jednak sławne nazwiska towarzyszą spacerowiczom i odwiedzającym na terenie całych Powązek. Poza Aleją Zasłużonych znajdziemy groby m.in. rodziców Fryderyka Chopina, Czesława Niemena, Zbigniewa Herberta czy Ireny Sendlerowej.

Cmentarz Powązkowski obecnie

Szacuje się, że na Starych Powązkach leży aż 1 miliona osób. Od czasu założenia cmentarz był powiększany wielokrotnie, osiągając finalną powierzchnie 43 ha. Pierwotnie zajmował powierzchnie liczącą 2,6 ha.

Warto wspomnieć, że Cmentarz Powązkowski wraz z 5 pozostałymi sąsiadującymi nekropoliami tworzą zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na warszawskich Powązkach. 

Od 2014 roku decyzją Prezydenta Bronisława Komorowskiego cały zespół posiada status pomników historii.

Pełny skład zespołu zabytkowych cmentarzy:
– Cmentarz Powązkowski (Stare Powązki) rzymskokatolicki;
– Cmentarz Żydowski;
– Cmentarz Ewangelicko-Augsburski;
– Cmentarz Ewangelicko-Reformowany;
– Muzułmański Cmentarz Kaukaski;
– Muzułmański Cmentarz Tatarski.

Sprzątanie grobów Stare Powązki Warszawa

Pomagamy w opiece nad grobami bliskich pochowanych na Starych Powązkach. Usługę dopasujemy do konkretnych potrzeb. Nasze usługi to m.in.: czyszczenie grobów, mycie grobów, dbanie o teren wokół, prace ogrodnicze, porządkowanie po pogrzebie, dekoracja grobu zniczami oraz kwiatami. 

Mycie grobu, wiązanki i znicze, porządkowanie grobu po pogrzebie, prace ogrodnicze przy grobie

Zamów sprzątanie grobu już teraz telefonicznie 573 569 569 lub przez formularz na stronie.​

Sprzątanie grobów Stare Powązki Warszawa
Shopping cart close