GrobyWarszawa.pl – Sprzątanie grobów Warszawa i okolice

Sprzątanie grobów Wólka Węglowa Warszawa, czyli Cmentarz Północny w Warszawie

Choć cmentarz nie może się pochwalić tak długą historią jak Powązki bądź Cmentarz Bródnowski to posiada on inny zaszczytny tytuł. „Wólka” jest jedną z największych nekropolii na mapie Polski i Europy, z powierzchnią liczącą aż 143 ha. Jako Cmentarz Komunalny jest miejscem spoczynku osób o różnych wyznaniach i religiach.

Opieka nad grobami na cmentarzu na Wólce Węglowej w Warszawie

W ramach naszych usług otaczamy opieką groby znajdujących się na wszystkich cmentarzach w Warszawie. Na Wólce Węglowej wykonujemy mycie grobów, dekorację zniczami i kwiatami, sprzątanie grobów po pogrzebie oraz prace ogrodnicze. 

Historia Cmentarza Północnego w Warszawie

Cmentarz Północny, czyli sławna “Wólka” powstał z prostego powodu – w latach 60 XX wieku zaczęło brakować miejsc na pochówek w Warszawie. Podjęto więc decyzję o powstaniu obiektu dla mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Od samego początku zdecydowano o przeznaczeniu bardzo dużej powierzchni, aby starczyła ona na kilkadziesiąt lat. Krajobraz został zaprojektowany przez Longina Majdeckiego w kształcie nieregularnego wieloboku i stylu krajobrazowym. Zasadzonych zostało kilkadziesiąt tysięcy drzew oraz krzewów ozdobnych, a długość samych alejek i dróg przekracza 200 km. 

Cmentarz na Wólce Węglowej Warszawa

Obecnie na terenie Cmentarza Północnego znajdziemy pełną infrastrukturę cmentarną z m.in jedynym krematorium Warszawa Wólka Węglowa, przechowalnię zwłok i urn czy kancelarię. Szacuje się, że obecnie swoje miejsce spoczynku znalazło tam ponad 200 tys. osób.

Na Cmentarz Północny możliwy jest wjazd samochodem.

Sprzątanie grobów Cmentarz Północny Warszawa

Wykonujemy sprzątanie grobów jednorazowe, jak również stałą opiekę nad grobami. Usługi świadczymy przez cały rok.

Sprzątanie grobów Wólka Węglowa Warszawa
Shopping cart close